První, co jsem ucítila venku, když jsem konečně vypadla z letiště v Ekvádoru, byla vůně eukalyptu… Teplý vzduch s mírnou vlhkostí se mísil s vůní eukalyptů, které rostly někde poblíž... Jasné slunce, neznámé prostředí a tmaví, živí lidé mě obklopili. Nadechla jsem se a nasedla do taxíku.

Ekvádor, sedm měsíců a tradiční výrobky

Přála bych vám zažít pocit, který jsem z této indiánské země měla a pořád mám

V Andách, horách na rovníku, kde jsem ve výšce 3800 m.n.m. strávila sedm měsíců, to bylo vždy cítit eukalyptem, zeminou a zvířaty. Povalující se mraky, zeleň, déšť nebo naopak silný vítr a sucho dokreslovali panoramata, kdy koukáte do dáli a cítíte, že celý svět leží pod vámi... Příroda tam je jiná, má ještě něco z té původní síly. Není to o vizuální divokosti, prostě to tak je a vy to víte.


S indiánama to není jen tak. Klidně vám řeknou, že se vám chtěli pomstít, když jste je naštvali, ale že si to kvůli svý karmě nakonec rozmysleli; koupou se v ledový řece v oblečení, protože na co plavky, a to mokrý oblečení pak jednoduše suší při chůzi na sobě; a když se do krve odřou, zalepí to blankou z vaječné skořápky.

A vy si s těma všema vychytávkama, narvaným báglem a plavkama mezi nima připadáte tak nějak mimo. Být indiánem není med, život může být dost náročnej. Jsou to srdcaři, milují svou zem, přírodu a svoje tradice. A když se v nich ten jejich oheň probudí, vedle nikoho se nebudete cítit tak naživu jako právě vedle nich ♡

Indiáni neztrácejí
svůj um

Nedá se říct, že by v těchto zemích seděli v kancelářích... Řemeslné výrobky jsou tu tradičním zdrojem obživy, díky tomu je kvalita jejich ruční práce standardně dosti vysoká.
A nádherný design běžnou praxí.

Indiánská zem, která mě dostala!

Tehdy jsem jela do Ekvádoru navštívit kamarádku - dobrovolnici. Když jsem viděla to místo, bylo mi to jasné: sem se vrátím! A tak jsem si doma svůj život sbalila do krabic a odjela na sedm měsíců žít jiný život a hledat výrobce!

Makipura - kečuánsky obchod :))

Když jsem hledala jméno pro eshop, všechno se zdálo obsazené, i úplné nesmysly a originální výrazy! Gůgl byl plnej. Pak jsem se zamyslela, co je na tom všem nejdůležitější: a to, že je to od nich - od indiánů!

Co na indiánském eshopu najdete?

Osobité, barevné, originální výrobky s jasným puncem indiánské kultury! Obleč indiánskou mikinu, zahřej se ovčí dekou nebo se blýskni výjimečným lapačem snů. Indiánské výrobky jsou tu pro tebe, pusť si domu Jižní Ameriku!

Ekvádor je krásná, malá
a hřejivá země se svými divokými místy


Indiánské vzory a indiánské filmy jsem milovala odmalička jako spousta z nás. Vzpomínám si, jak jsem pravidelně slintávala v Praze na náměstí, když zrovna hrála nějaká skupinka "divochů" na ty jejich flétny. Líbila se mi energie a živost lidí a krásné barvy a vzory toho, co prodávali. Jak to celé začalo? Do Jižní Ameriky jsem se vždycky chtěla podívat a pak se mi naskytla příležitost.

Když jsem v Ekvádoru vstoupila na trh s jejich rukodělnými výrobky, bylo mi to okamžitě jasné: tohle chci prodávat! Bylo tam všechno, co se mi vždycky líbilo a o čem jsem si nikdy nemyslela, že skutečně budu mít jednou v ruce. Od té doby jsem podnikla spoustu kroků, abych ty krásné indiánské produkty dovezla. Moc mě těší, že můžu kousek jejich světa přinést sem mezi nás ♡

Bára, zakladatelka

Projděte se místem, kde jsem v Jižní Americe žila

Seznamte se s místem, kde jsem v Ekvádoru sedm měsíců žila - Salinas de Guaranda. V této malé vesnici uprostřed And ve výšce 3 800 m.n.m se toho děje totiž poměrně dost. Vyrábí se tam čokoláda, vynikající sýry, éterické oleje, bylinkové čaje, látky, mýdla a šampony! Vše pochází z lokální produkce a prodává se po celém Ekvádoru i v zahraničí. Tyto dobroty byste našli pod značkou Salinerito. Začali před 50 lety a pokračují dodnes. Podívejte se na toto krásné místní video, uvidíte tradiční oblečky a tamní horský život ツ