Teplý vzduch s mírnou vlhkostí se mísil s vůní eukalyptů, které rostly někde poblíž... Jasné slunce, neznámé prostředí a tmaví, živí lidé mě obklopili. Nadechla jsem se a nasedla do taxíku.

Ekvádor, sedm měsíců a tradiční výrobky

Indiánská země
na rovníku. Jaká je?

V Andách, horách na rovníku, kde jsem ve výšce 3800 m.n.m. strávila 7 měsíců, to bylo vždy cítit eukalyptem, zeminou a zvířaty. Povalující se mraky, zeleň, déšť nebo naopak silný vítr a sucho. Koukáte do dáli a z té výšky cítíte, že celý svět leží pod vámi (viz fotky níže)...

Příroda tam je jiná, má ještě něco z původní síly. A lidi jakbysmet.


Jací jsou indiáni? :) Asi takhle: klidně vám řeknou, že se vám chtěli pomstít, když jste je naštvali, ale že si to kvůli svý karmě nakonec rozmysleli. Koupou se v ledový řece v oblečení, protože na co plavky, a to mokrý oblečení pak suší při chůzi na sobě. A když se do krve odřou, zalepí to blankou z vaječné skořápky. Připadala jsem si mimo. Se všema těma vychytávkama, narvaným báglem a plavkama.

Jsou to srdcaři, milují svou zem, přírodu a svoje tradice.

A když se v nich ten jejich oheň probudí, vedle nikoho se nebudete cítit tak naživu jako právě vedle nich ♡

Co indiáni umí a čím se živí

Nedá se říct, že by v těchto zemích seděli v kancelářích... Řemeslné výrobky jsou tu tradičním zdrojem obživy, díky tomu je kvalita jejich ruční práce standardně dosti vysoká.
A nádherný design běžnou praxí.

Jak to celé začalo

Tehdy jsem jela do Ekvádoru navštívit kamarádku - dobrovolnici. Když jsem viděla to místo, bylo mi to jasné: sem se vrátím! A tak jsem si doma svůj život sbalila do krabic a odjela na sedm měsíců žít jiný život a hledat výrobce.

Makipura - kečuánsky obchod

Když jsem hledala jméno pro eshop, všechno se zdálo obsazené, i úplné nesmysly a originální výrazy! Gůgl byl plnej. Pak jsem se zamyslela, co je na tom všem pro mě nejdůležitější a to, že je to od nich - od indiánů!

Co na indiánském eshopu najdete?

Osobité, barevné, originální výrobky s jasným puncem indiánské kultury. Obleč indiánskou mikinu, zahřej se ovčí dekou nebo se blýskni výjimečným lapačem snů. Indiánské výrobky jsou tu pro tebe, pusť si domů trochu divočiny!

Trh s kvalitními

tradičními výrobky

nadchnul.


Když jsem v Ekvádoru vstoupila na trh s jejich rukodělnými výrobky, bylo mi to okamžitě jasné: tohle chci prodávat! Krásné indiánské vzory, kvalitní ruční práce a zajímavé materiály.

Dohadovat obchod v Jižní Americe vyžaduje jediné - vaši přítomnost. Na internetu je málokdo a ti kvalitní výrobci se kvůli know-how radši schovávají. Vyrazila jsem na trhy a do vesnic, k výrobcům domů a hledala a hledala.

Podnikla jsem spoustu kroků, abych ty krásné indiánské produkty dovezla a těší mě, že můžu kousek jejich světa přinést sem mezi nás ♡

Bára, zakladatelka