Nebuď labuť a... buď třeba orel!

Máš v sobě divocha?
Tak ho ukaž!

S indiánama to není jen tak. Klidně vám řeknou, že se vám chtěli pomstít, když jste je naštvali, ale že si to kvůli svý karmě nakonec rozmysleli; koupou se v ledový řece v oblečení, protože na co plavky, a to mokrý oblečení pak jednoduše suší při chůzi na sobě; a když se do krve odřou, zalepí to blankou z vaječné skořápky.

A vy si s těma všema vychytávkama, narvaným báglem a extra plavkama mezi nima připadáte tak nějak mimo. Být indiánem není med, život může být dost náročnej. Jsou to ale srdcaři, milují svou zem, přírodu a svoje tradice. A když se v nich ten jejich oheň probudí, vedle nikoho se nebudete cítit tak naživu jako právě vedle nich ♡
S indiánskými výrobky jsme tu pro tebe - české divochy a divošky!

Indiáni neztrácejí
svůj um

Nedá se říct, že by v těchto zemích seděli v kancelářích... Řemeslné výrobky jsou tu tradičním zdrojem obživy, díky tomu je kvalita jejich ruční práce standardně dosti vysoká.
A nádherný design běžnou praxí.

Indiánská zem, která mě dostala!

Tehdy jsem jela do Ekvádoru navštívit kamarádku - dobrovolnici. Když jsem viděla to místo, bylo mi to jasné: sem se vrátím! A tak jsem si doma svůj život sbalila do krabic a odjela na sedm měsíců žít jiný život a hledat výrobce!

Makipura - kečuánsky obchod :))

Když jsem hledala jméno pro eshop, všechno se zdálo obsazené, i úplné nesmysly a originální indiánské výrazy! Gůgl byl plnej. Pak jsem se zamyslela, co je na tom pro mě nejdůležitější: a to, že je to od nich - od indiánů!

Co na indiánském eshopu najdete?

Osobité, barevné, originální výrobky s jasným puncem indiánské kultury! Obleč indiánskou mikinu, zahřej se ovčí dekou nebo se blýskni tím nejpravějším lapačem snů. Indiánské výrobky jsou tu pro tebe a tvého vnitřního divocha!

Ekvádor je krásná, malá
a hřejivá země se svými divokými místy


Ekvádor, ač mrňavá jihoamerická země, obsahuje spoustu drsných i krásných míst, které se od sebe velmi liší. Jak klimatem, tak zvyky místních obyvatel. Na západě najdete Costu, neboli pobřeží Tichého oceánu, uprostřed táhnoucí se vysoké hory Andy a na východě Amazonskou nížinu. Každé místo má svůj půvab
i specifické podmínky určující tamní nelehký život.

Rukodělné výrobky jsou v těchto zemích tradičním zdrojem obživy. Ať už jde o domácí jídlo prodávané na ulici nebo ručně šitý batoh, vše má svou kvalitu, skvělou chuť a jedinečný design. Moc mě těší, že můžu kousek toho jejich indiánského světa přinést sem mezi nás ♡

Bára, majitelka