Teplý vzduch s mírnou vlhkostí se mísil s vůní eukalyptů, které rostly někde poblíž... Jasné slunce, neznámé prostředí a tmaví, živí lidé mě obklopili. Byla jsem na letišti v Ekvádoru a vyšla ven. Nadechla jsem se a nasedla do taxíku.

Ekvádor, sedm měsíců a tradiční výrobky

Jaký je pocit z této indiánské země??

V Andách, horách na rovníku, kde jsem ve výšce 3800 m.n.m. strávila 7 měsíců, to bylo vždy cítit eukalyptem, zeminou a zvířaty. Povalující se mraky, zeleň, déšť nebo naopak silný vítr a sucho. Koukáte do dáli a z té výšky cítíte, že celý svět leží pod vámi (viz fotky níže)... A řeknu vám, je fakt rozdíl myslet tam a myslet v přeplněný, placatý Evropě. No nic.

Příroda tam je jiná, má ještě něco z původní síly. A lidi jakbysmet. Holky, když jsem viděla, kolik kolagenu tam maj všichni v ksichtech (a všude), tak mi bylo do breku... To v životě nedoženem 😅


Jací jsou indiáni? :) Asi takhle: klidně vám řeknou, že se vám chtěli pomstít, když jste je naštvali, ale že si to kvůli svý karmě nakonec rozmysleli. Koupou se v ledový řece v oblečení, protože na co plavky, a to mokrý oblečení pak suší při chůzi na sobě. A když se do krve odřou, zalepí to blankou z vaječné skořápky. Připadala jsem si mimo. Se všema těma vychytávkama, narvaným báglem a plavkama.

Jsou to srdcaři, milují svou zem, přírodu a svoje tradice. A když se v nich ten jejich oheň probudí, vedle nikoho se nebudete cítit tak naživu jako právě vedle nich ♡

Co indiáni umí a čím se živí

Nedá se říct, že by v těchto zemích seděli v kancelářích... Řemeslné výrobky jsou tu tradičním zdrojem obživy, díky tomu je kvalita jejich ruční práce standardně dosti vysoká.
A nádherný design běžnou praxí.

Asi mi tam přeskočilo...

Tehdy jsem jela do Ekvádoru navštívit kamarádku - dobrovolnici. Když jsem viděla to místo, bylo mi to jasné: sem se vrátím! A tak jsem si doma svůj život sbalila do krabic a odjela na sedm měsíců žít jiný život a hledat výrobce.

Makipura - kečuánsky obchod :))

Když jsem hledala jméno pro eshop, všechno se zdálo obsazené, i úplné nesmysly a originální výrazy! Gůgl byl plnej. Pak jsem se zamyslela, co je na tom všem pro mě nejdůležitější a to, že je to od nich - od indiánů!

Co na indiánském eshopu najdete?

Osobité, barevné, originální výrobky s jasným puncem indiánské kultury. Obleč indiánskou mikinu, zahřej se ovčí dekou nebo se blýskni výjimečným lapačem snů. Indiánské výrobky jsou tu pro tebe, pusť si domů trochu divočiny!

Ekvádor je krásná, malá
a hřejivá země se svými divokými místy


Když jsem v Ekvádoru vstoupila na trh s jejich rukodělnými výrobky, bylo mi to okamžitě jasné: tohle chci prodávat! Bylo tam všechno, co se mi vždycky líbilo. Kvalitní výrobky z kůže, krásné batůžky a kabelky, huňaté svetry s indiánskými vzory a spousta dalšího. Od té chvíle jsem měla jen jednu myšlenku - sem jedu! :))

Kdybyste se ptali, proč neprodávám to všechno, co jsem teď vyjmenovala, tak odpovím, že corona... Je div, že se mi vůbec podařilo tehdy něco splašit. A dodneška se způsobu, jak jsem to udělala, musím usmívat 🙂

Ať tak, nebo tak, podnikla jsem spoustu kroků, abych ty krásné indiánské produkty dovezla a těší mě, že můžu kousek jejich světa přinést sem mezi nás ♡

Bára, zakladatelka

Projděte se místem, kde jsem v Jižní Americe žila

Seznamte se s místem, kde jsem v Ekvádoru sedm měsíců žila - Salinas de Guaranda. V této malé vesnici uprostřed And ve výšce 3 800 m.n.m se toho děje totiž poměrně dost. Vyrábí se tam čokoláda, vynikající sýry, éterické oleje, bylinkové čaje, látky, mýdla a šampony! Vše pochází z lokální produkce a prodává se po celém Ekvádoru i v zahraničí. Tyto dobroty byste našli pod značkou Salinerito. Začali před 50 lety a pokračují dodnes. Podívejte se na toto krásné místní video, uvidíte tradiční oblečky a tamní horský život ツ