Vrácení a reklamace


Vrácení zboží do 14 dnů

Pokud Vám zboží nevyhovuje, je možné ho vrátit do 14 dnů od jeho přijetí bez nutnosti udání důvodu. Pokud důvod vrácení zboží uvedete, budeme rádi.

Jak vrátit zboží zpět

  1. Před vrácením zboží ověřte, že již neuplynula lhůta 14 dnů pro možnost vrácení zboží. Tato lhůta se počítá následující den po převzetí zásilky od přepravce.
  2. Odstoupení od kupní smlouvy oznamte prosím formou e-mailu na adresu info@odindianu.cz do 14 dnů od převzetí zboží. Stačí stručná zpráva, jaké zboží vracíte zpět. Uveďte i číslo účtu, kam vám vrátíme peníze. Do předmětu zprávy napište heslo ,,vrácení".
  3. Stáhněte si formulář "Odstoupení od smlouvy do 14 dnů" (viz níže), vyplňte ho a pošlete spolu se zbožím zpět na adresu odesílatele (viz formulář). Balík musí být bezpečně zabalený a pojištěný, odeslaný nejpozději 14. den od odstoupení od smlouvy. Neposílejte balík na dobírku, náklady na vrácení zde nese kupující.
  4. Přijetí balíčku vám bude ihned potvrzeno v dalším e-mailu a peníze na bankovní účet vám budou vráceny obratem, nejpozději však do 14 kalendářních dnů. Prosíme o zvýšenou pozornost při vyplňování čísla bankovního účtu do formuláře a jeho čitelnost! Z toho důvodu uveďte to samé i do emailu. Děkujeme.

Aby bylo možné vyplatit plnou částku za vrácené zboží, je potřeba, aby bylo zboží v originálním obalu a nebylo poškozeno. Pokud bude vrácené zboží nekompletní, opotřebované, poškozené nebo znečištěné, bude vám vracená částka snížena o tuto škodu.

Co když se balíček během cesty poškodí?

Pamatujte, že za zboží přebíráme odpovědnost až po převzetí od přepravce. Pokud se tedy během cesty poškodí, tak vám bohužel musíme zboží vrátit a vy jej musíte reklamovat u přepravce. Za zboží podstatně poškozené anebo zničené při přepravě v důsledku použití nevhodného obalu není možné vrátit kupní cenu ani náklady na dodání zboží.


Jak postupovat při reklamaci ve lhůtě 24 měsíců

Objevili jste vadu, která vám brání výrobek používat? Nejdříve se prosím ujistěte, že nejde např. o běžné opotřebení nebo o vadu způsobenou špatným zacházením. Všechny tyto případy jsou zapsané v Reklamačním řádu našich Obchodních podmínek, článek 8. Až si ho přečtete, pokračujte prosím ve vyřizování žádosti tady.

  1. Ověřte, že je zboží stále v záruční lhůtě 24 měsíců.
  2. Reklamaci prosím nejdříve oznamte formou e-mailu na adresu info@odindianu.cz. Napište zprávu
    o závadě a přiložte i její fotografii. Do předmětu zprávy napište heslo ,,reklamace". Ohlásit reklamaci zboží emailem je třeba, protože se tím celý proces zjednoduší a urychlí. Váš balíček bude očekáván a vše se bude řešit přednostně. Přijetí vaší žádosti bude obratem potvrzeno. Zboží posílejte zpět, až vám reklamaci emailem potvrdíme. Do zprávy uveďte i číslo účtu, kam vám případně vrátíme peníze.
  3. Stáhněte si formulář "Reklamační protokol" (viz níže), vyplňte ho a pošlete se zbožím zpět na adresu odesílatele. Bezpečně zabalený a pojištěný balík pošlete nejpozději 14. den od odstoupení od smlouvy. Reklamované zboží nemusí být v původním obalu. Neposílejte balík na dobírku, v případě kladného vyřízení žádosti vám budou náklady za dopravu proplaceny (z toho důvodu si prosím uchovejte podací lístek).
  4. Přijetí balíčku vám bude ihned potvrzeno a reklamace bude vyřízena nejpozději do 30 dnů. O výsledku vás informujeme emailem. Prosíme o zvýšenou pozornost při vyplňování čísla bankovního účtu do formuláře a jeho čitelnost! Z toho důvodu uveďte to samé i do emailu. Děkujeme.

V případě poškození zboží zákazníkem, kterého se týká odstoupení od smlouvy, nebo v případě zjevného používání zboží, je prodávající oprávněn požadovat náhradu škody. V případě neoprávněného odstoupení od smlouvy bude zboží po dohodě vráceno zákazníkovi na jeho náklady.

Pamatujte, že za zboží přebíráme odpovědnost až po převzetí od přepravce. Pokud se tedy během cesty poškodí, tak vám bohužel musíme zboží vrátit a vy jej musíte reklamovat u přepravce.


Vrácení zboží do 14 dnů i reklamování zboží ve lhůtě 24 měsíců se řídí podle Obchodních podmínek platících pro nákup na eshopu www.odindianu.cz

V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat.